Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Обговорення ОПП

МАЙСТЕР–КЛАС ВІД БРЕНД-ШЕФІВ ВАСИЛЯ ЦАПА ТА ВІКТОРА ГОТРИ

17 жовтня 2024 року для здобувачів 3 курсу вищої освіти ОС бакалавр спеціальності «Харчові технології» в рамках вивчення дисципліни «Технологія ресторанної продукції» в лабораторії було проведено бренд-шефами ресторану «Камелот» Василем ЦАП та «PUB HAUCE» Віктором ГОТРА майстер-клас на тему «Яловичина в технологіях сучасної та закарпатської ресторанної продукції».Бренд-шефи продемонструвавали технологічний процес приготування страв власної розробки з локальними смаками. Станом на тепер, як ніколи раніше важливо зберегти в українських стравах автентичний характер та зміст, адаптуючі під них сучасний фуд-дизайн. Віктор Готра приготував популярні «Хаус бургер»,«Чіз бургер» – бургери, які серед топових позицій продажів в закладі,стейки Стріплойн та Рібай. В стравах була використана тільки 100% натуральна яловичина. Якість м’яса контролюється від ферми до таці. Василь ЦАП презентував технологію фірмової страви «Рулада гурмана». Крім традиційних і знайомих усім інгредієнтів акцент був зроблений на закарпатський автентичний шовдарь та бринзу. Особливо цінними для учасників майстер-класу були демонстрація технологічних прийомів, оптимальної організації та підтримання робочого місця, роботи зі специфічним обладнанням. Майстер-клас дав можливість здобувачам вищої освіти набути певних практичних вмінь.

 

Здобувачі та викладачі кафедри технології і організації ресторанного господарства щиро вдячні бренд-шефам Василю ЦАП та Віктору ГОТРА за отримані знання і незабутні враження від майстер-класу та бажають їм творчого натхнення та досягнення нових вершин у професійній сфері.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Практичне заняття від виробника крафтової продукції для здобувачів спеціальності 181 «Харчові технології»

24 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти 1 та 2 курсу навчання за спеціальністю 181 «Харчові технології» ОС «бакалавр» в рамках вивчення навчальної дисципліни «Технологія харчових виробництв», (викладач к.т.н.,доцент, гарант ОП «Ресторанні технології») Ганна САБАДОШ, відвідали підприємство «Центр збору переробки та реалізації дикоросів», що у Закарпатська обл., с. Бенедиківці. На виробничих потужностях для студентів було проведено практичне заняття з дисципліни «Технологія харчових виробництв». Підприємство переробляє овочі, фрукти та дикороси зібрані на Закарпатті, та створює екологічно чисті продукти, джеми, консервацію, сублимовану продукцію з малини,чорниці,лохини. Заняття провів керівник правління «Центру збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин» Володимир ВАРЦАБА. Практика залучення роботодавців-виробників до освітнього процесу є перспективною, оскільки здобувачі вищої освіти одержують інформацію щодо змісту та особливостей майбутньої професійної діяльності. На практичному занятті здобувачі вищої освіти ознайомились з інноваційними підходами до створення функціональних продуктів, використання ягідних порошків та пряно-ароматичної рослинної сировини у їхніх рецептурах. Здобувачі мали можливість ознайомитися з сучасним устаткуванням підприємства, яке налагодило виробничий цикл переробки дикорослих ягід (сублімованих),трав, та є виробником сублімованих продуктів, ягідних порошків та трав’яних чаїв на Закарпатті. Для закріплення отриманих теоретичних знань студенти виготовили дослідні зразки інноваційних ягідних порошків та провели дослідження їхніх органолептичних та фізико-хімічних властивостей.

 

Здобувачі вищої освіти і колектив кафедри  технології і організації ресторанного господарства висловлюють щиру вдячність керівництву «Центр збору, перероблення та реалізації дикорослих рослин» за можливість відвідати підприємство та ознайомитися з технологіями виробництва інноваційних продуктів.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

ВИЇЗНИЙ СЕМІНАР НА ТЕМУ «УСТАТКУВАННЯ: КЛАСИФІКАЦІЯ ТА ІННОВАЦІЙНІСТЬ»

03 жовтня 2024 року для студентів 2 курсу спеціальності «Харчові технології» ОС «бакалавр» ОП «Ресторанні  технології» у рамках вивчення дисципліни «Устаткування  закладів ресторанного господарства» ( викладач кафедри технології і організації ресторанного господарства професор , д.т.н.  О.А.Нетребський) був проведений семінар на тему «Устаткування для ресторанів: Класифікація та іноваційність», на базі торговельного підприємства «Євромаркет» м. Ужгород, який працює на ринку професійного обладнання для закладів громадського харчування з 2001 року. Семінар відбувся за участю власника Ігора Блажівського. В закладі «Євромаркет» пропонують широкий вибір професійного ресторанного обладнання від провідних світових виробників та допомагають не тільки підбирати обладнання, яке ідеально підходить для реалізації конкретного проекту та оптимально впорається з поставленими виробничими завданнями, а також проєктування робочих зон. Правильно сплановані виробничі зони і освітлення, розставлене обладнання та меблі визначають комфорт і зручність перебування і, відповідно, популярність закладу. В ході семінару велася жвава дискусія , щодо підбіру потрібного і сучасного устаткування для ресторану – одне з головних завдань при відкритті закладу, від якого певною мірою залежить його подальша діяльність. Було продемонстровано теплове, холодильне  та електромеханічне устаткування,правила експлуатації. Особливу увагу було звернуто на сучасний інвентар та особливості його використання відповідно до системи НАССР, необхідність та важливість дотримування встановлених міжнародних норм та стандарту.

 

Щиро вдячні стейкголдеру Ігору Блажівському за співпрацю у напрямі підготовки висококваліфікованих фахівців, обмін досвідом та можливість проведення освітніх заходів на базі «Євромаркет».

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ "BLACK SEA SCIENCE 2025"

Запрошуємо здобувачів вищої освіти до участі у дистанційномуМіжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2025»(далі – конкурс), який проводиться на базі Одеського національного технологічного університету за підтримки МОН України, а також міжнародних організацій Black Sea Universities Networks(BSUN) та ISEKI-Food Association.

 

Мета конкурсу – поліпшення міжнародної співпраці між навчальними закладами та залучення студентів до наукової роботи.

 

Напрями конкурсу:

  • харчова наука і технології;
  • економіка і управління;
  • інформаційні технології, автоматизація і робототехніка;
  • енергетика та енергоефективність;
  • екологія та охорона навколишнього середовища.

Роботи необхідно надіслати до 1 лютого 2025 року.

 

Автори кращих наукових робіт запрошуються до участі у підсумковій онлайн-конференції для наукової доповіді та захисту роботи.

 

Участь у конкурсі безкоштовна.

 

Вимоги до учасників – за посиланням.

Інформаційний лист 

Більш детально про конкурс – на офіційному сайті http://isc.ontu.edu.ua.

ПРОГРАМА “NOVEFOOD-2024” У СФЕРІ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ВИРОБНИЦТВА

18-29 листопада 2024 року завідувачка кафедри технології і організації ресторанного господарства к.т.н.,доцент Ганна Сабадош пройшла підвищення кваліфікації в обсязі 60 годин (2 кредити ECTS) в Інституті підвищення кваліфікації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного ,у програмі “NoveFood-2024” у сфері харчових технологій та виробництва в дистанційному форматі за освітньою програмою “Інноваційні технології харчової промисловості”. Мета заходу – професійний розвиток, обмін думками та перспективним баченням напрямів впровадження інноваційних технологій у виробництво харчових продуктів та розвитку харчової промисловості.

 

Заклади освіти - партнери програми:

  • Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного ;
  • Херсонський національний технічний університет;
  • Національний університет біоресурсів та природокористування України;
  • Державний біотехнологічний університет;
  • Дніпровський державний аграрно-економічний університет;
  • Луцький національний технічний університет.

 

Загальне навчальне навантаження за програмою підвищення кваліфікації склало 60 годин (2 кредити ЄКТС): 30 годин аудиторної роботи (онлайн-семінари),15 годин самостійної роботи,

 

15 годин на проходження підсумкового контролю знань у вигляді тестування.

 

Дякуємо оргкомітету Інституту підвищення кваліфікації Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного за надану можливість пройти стажування для ефективної організації освітнього процесу  для студентів спеціальності 181 «Харчові технології» в  УТЕІ ДТЕУ.

 

1