Оголошення

Шановні здобувачі освіти!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Науково-практичної конференції: «Економіка та інновації: взаємодія, виклики, перспективи», яка відбудеться 20 березня 2025 року о 10:00 год.

Детальніше »

Адреса оргкомітету:

м. Ужгород, Православна набережна, 21-А, каб. А-212.

Контактний телефон:

099-343-74-22

Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Обговорення ОПП

Участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вища освіта у період воєнного стану: сучасні виклики та проблемні питання»

Здобувач вищої освіти  за спеціальністю  «Менеджмент організації» Дмитро Лукач та здобувачка вищої освіти за спеціальністю «Готельний і ресторанний менеджмент» Анастасія Трибунська дистанційно брали участь у міжнародній науково-практичній конференції «Вища освіта у період воєнного стану: сучасні виклики та проблемні питання», яка відбулася 22 березня 2025 року у м. Київ.

 

1

 

2

 

3

Засідання гуртка «Споживач» з нагоди Всесвітнього дня прав споживачів

До Всесвітнього дня прав споживачів,  з метою формування європейських цінностей шляхом популяризації консумерських знань, об’єднання зусиль молоді на вирішенні проблем споживачів, у рамках співпраці  Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ з Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області, 25.03.2025 р. відбулося чергове засідання наукового гуртка «Споживач» на кафедрі менеджменту, підприємництва та торгівлі.

 

Представники Держпродспоживслужби  ознайомили здобувачів вищої освіти з практичним досвідом діяльності у сфері захисту прав споживачів. Обговорення відзначилося жвавими дискусіями, під час яких здобувачі  отримали необхідну інформацію щодо гарантійних строків, захисту вітчизняного споживача від неякісної продукції та інших проблемних питань щодо прав споживачів.

 

Захід став чудовою можливістю для здобувачів вищої освіти (членів наукового гуртка) отримати практичні поради захисту прав споживачів та впровадження механізму управління безпечністю та якістю харчових продуктів з урахуванням міжнародних та європейських вимог.

 

Науковий гурток «Споживач» продовжує сприяти професійному розвитку здобувачів, залучаючи їх до участі в актуальних дискусіях, освітніх заходах та експертних зустрічах.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Лекції на тему: «Інтеграція штучного інтелекту в освіту – виклики та можливості» від провідних британських професорів

Національний університет фізичного виховання і спорту України організував серію онлайн-лекцій з провідними світовими експертами з інтеграції штучного інтелекту в освіту. Почесними лекторами були Роуз Лаккін та Майк Шарплз.

 

Ужгородський торговельно-економічний інститут ДТЕУ долучився до участі в серії онлайн-лекцій в особі Тетяни Гуштан, д.е.н., професора кафедри Менеджменту, підприємництва та торгівлі.

 

Роуз Лаккін (Rose Luckin) почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія (Professor Emerita at University College London, UK), яка 10 грудня 2024 року прочитала лекцію на тему «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні».

 

Професор Лаккін розкрила трансформаційний потенціал штучного інтелекту в українській вищій освіті, висвітлюючи можливості персоналізованого навчання, автоматизації оцінювання та аналізу даних, а також виклики, пов’язані з етикою, конфіденційністю та готовністю закладів освіти. Особлива увага була приділена розробці стратегій впровадження ШІ, розвитку компетенцій персоналу та створенню ефективних моделей управління, які б відповідали потребам української освітньої системи.

 

Професор Майк Шарплз, The Open University, UK 12 грудня 2024 року, прочитав лекцію за темою: «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики». Професор Шарплз розглянув, як генеративний ШІ, зокрема ChatGPT, змінює освіту, виконуючи завдання від написання есе до створення планів занять і ведення діалогів. Лекція охопила виклики, такі як розпізнавання робіт створених ШІ, розробка політик для його використання в освіті, а також програми «ШІ-грамотності» для викладачів і здобувачів. Професор також представив можливості ШІ у викладанні й оцінюванні, зокрема моделей як «Двигун можливостей», «Опонент Сократа», «Співрозробник» і «Динамічний оцінювач».

 

Лекції почесних професорів Університетського коледжу Лондона (Великобританія) Роуз Лаккін та Інституту освіти Відкритого університету Великобританії Майка Шарплза, що присвячені інтеграції штучного інтелекту в освіту, створили простір для обговорення інноваційних підходів, які здатні змінити методи навчання та викладання, зробивши його більш гнучкими та ефективними. Отриманий науковий досвід покликаний допомогти краще усвідомити потенціал ШІ в освітньому процесі та сприяти впровадженню інновацій у роботу чи навчання.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво та міжнародна торгівля в сучасних умовах: проблеми та перспективи»

6 березня 2025 року в рамках укладеного Меморандуму між УТЕІ ДТЕУ та Академією професійної освіти «Меркур», на базі Академії професійної освіти «Меркур» у Словаччині, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Підприємництво та міжнародна торгівля в сучасних умовах: проблеми та перспективи», яка об’єднала фахівців, викладачів, здобувачів освіти, підприємців з України та Словаччини.

 

У конференції взяли участь: д.е.н, професор Тетяна ГУШТАН, к.е.н., доцент Алла ДОМИЩЕ-МЕДЯНИК, к.е.н., доцент Світлана ДАНИЛО та здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Олександр КАРЕТІН, який презентував доповідь на тему: Розвиток торгівлі сублімованими товарами.

 

Алла ДОМИЩЕ-МЕДЯНИК, координатор з академічної мобільності, відмітила, що такого роду конференції є важливою платформою для обміну досвідом, налагодження міжнародного співробітництва та визначення стратегічних напрямів щодо покращення реалізації освітньо-професійних програм. За результатами  конференції були вручені сертифікати.

 

Щиро дякуємо організатором за запрошення та сподіваємось на подальшу співпрацю!

 

Гарант ОПП «Оптова і роздрібна торгівля»
Світлана ДАНИЛО

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

«Treveling» - плани та перспективи на 2025 рік

Відбулося чергове засідання наукового гуртка «Treveling» на чолі з Аллою Домище-Медяник, яка націлила здобувачів вищої освіти на плідну наукову працю в другому семестрі. Наголосила на перспективності науково-публікаційної діяльності в розвитку фахівця-науковця.

 

Здобувачі вищої освіти (члени наукового гуртка) в активній дискусії окреслили теми своїх наукових публікацій, що заплановані до видання у збірнику науково-практичної конференції «Економіка та інновації: взаємодія, виклики, перспективи», яка відбудеться в Ужгородському торговельно-економічному інституті 20 березня 2025 року.

 

Активні члени наукового гуртка у форматі дискусії висловили свої думки щодо проблем сфери гостинності та перспектив подолання окремих деструктивних факторів, спричинених військовим станом та нестабільністю.

 

1