Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Обговорення ОПП

Практична підготовка. Інфо-зустріч – «STRACHAN GROUP»

У рамках міжнародної співпраці  в УТЕІ ДТЕУ   відбулася зустріч викладачів кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі та  здобувачів вищої освіти з партнером  та стейхолдером Ярославом Дзяком під час якої було: обговорено переваги та недоліки ОПП «Менеджмент організацій», «Готельно-ресторанний менеджмент», «Ресторанні технології», оглянуто лабораторію з метою покращення матеріально-технічної бази, а також інформування студентів, щодо академічної мобільності та проходження практичної підготовки на базах компанії "Страхан груп". Здобувачам освіти запропоновано в якості неформальної освіти пройти курс словацької мови за професійним спрямуванням під керівництвом доц. Алли Домище-Медяник для розвитку власних soft i hard skills.

 

У рамках зустрічі менеджер Ярослав наголосив на важливості вивчення словацької мови до виїзду та удосконаленні мовних навичок вже безпосередньо на базі практики. Родзинкою зустрічі стала презентація всіх закладів ГРК компанії "Страхан груп" , переваг та умов проходження практичної підготовки, підвищення мотивації здобувачів вищої освіти до свого фаху. В результаті зустрічі прийнято рішення про організацію міжнародної практики здобувачів освіти та стажування НПП.

 

Інформацію підготувала Алла Домище-Медяник, відповідальна  особа за  академічну мобільність інституту.

Обговорення ОПП 2025

Проєкт «Менеджмент організацій»

 

Протягом вересня 2024 року відбулося громадське обговорення проєкту освітньо-професійної програми D3 « Менеджмент організацій».

 

Учасниками обговорення були:

  • гарант ОПП  - к.е.н., доц. Наталія ВАСИЛИХА;
  • члени робочої групи забезпечення – д.е.н., проф., Тетяна ГУШТАН, к.е.н., доц.  Людмила ЧОБАЛЬ, к.ю.н., доц. Ірина АЛМАШІ
  • стейкхолдери – ТОВ «Велнес-Карпатія, ТОВ «Будмат-Гурт».
  • рада студенського самоврядування / здобувачі вищої освіти УТЕІ ДТЕУ – Олександр САМСОНОВ, Олександр ЛЮБКА, Сніжана ПЕРЕБЗЯК, Володимир КОКІН, Олександро КАБАЛЬ, Софія МАХОТКІНА.
  • роботодавці – Олександр ІГНАТ,  Артур МИГАЛКО, Ольга БОБИК, Євгенія ПОВХ, Іван КОВАЧ, Наталія МЕЛЬНИК.
  • академічна спільнота – д.е.н., проф. Наталія ВНУКОВА, к.е.н., доц. Інна ЛІНТУР, к.е.н., доц. Мар’яна ПОПИК.

 

Під час зустрічі було обговорено пропозиції та рекомендації щодо оновлення, вдосконалення змісту ОПП «Менеджмент організацій» для вступників 2025 року.

 

Гарант ОПП Наталія ВАСИЛИХА виступила з пропозицією:

1) щодо блоку ОК: «Ділова комунікація іноземною мовою», яка забезпечить  можливість досягти визначені Стандартом вищої освіти ПРН 9;

2) щодо ВК «Антикорупція та доброчесність», яка сформує у здобувачів вищої освіти розуміння доброчесності, щоб бути відповідальними і змінювати країну.

 

Тетяна ГУШТАН відмітила, що ОПП розроблена із врахуванням вимог Стандарту вищої освіти України та Програми розвитку УТЕІ ДТЕУ.

 

Наталія ВНУКОВА зазначила  важливість застосування спеціалізованого програмного забезпечення для ОК ОП для вирішення задач управління організацією ПРН 8.

 

Інна ЛІНТУР підтримала пропозицію щодо внесення до ОП «Менеджмент організацій» ОК1 –  «Ділова комунікація іноземною мовою», яка є важливою складовою при комунікації з представники бізнес-спільноти та налогодження транскордонного співробітництва, що є дуже актуальним для Закарпатської області.

 

Олександр ІГНАТ запропонував більш ефективніше співпрацювати з представника бізнесу та у перспективі створити Раду роботодавців тощо.

 

Ольга БОБИК підтримала пропозицію  щодо ОК «Ділова комунікація іноземною мовою»,  як невід’ємної складової практичної діяльності майбутніх фахівців.

 

Здобувачі вищої освіти робили акцент на залученню більше практиків при вивченні ОК та ВК, організовувати виїзні лекції, екскурсії та інше.

 

Ключовою метою щорічного обговорення змісту щодо оновлення ОПП за участі заінтересованих сторін (стейкхолдерів) є забезпечення якості та досягнення програмних результатів навчання з врахуванням мети освітньої програми, тенденцій розвитку науки, ринку праці та спеціальності, структурно-логічній побудові та наповненню освітніх компонент.

 

За результатами обговорення проєкту ОПП «Менеджмент організацій» 2025 року вступу було схвалено та прийнято рішення подати  на розгляд та затвердження вченої ради УТЕІ ДТЕУ.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

Техно-імпульс та страви на Halloween

Робота гуртка «Техно-імпульс» за участю активних здобувачів Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ та в рамках святкування Halloween або ж Дня усіх святих –  давнього свята, яке є одним із найбільш яскравих за масштабами декорацій, костюмів, традицій та щороку з розмахом відзначається по всьому світу.

 

Загалом традиція пригощати людей на Хеловін походить від британської традиції на День вшанування мертвих випікати так зване «печиво душ» та роздавати його дітям і біднякам.

 

Саме тому для приготування обрали десерти рецептуру яких було удосконалено шляхом додавання нетрадиційної сировини рослинного походження, адже збалансування та екологізації приготованої продукції є важливими аспектами підготовки фахівців галузі.

 

Під чільним керівництвом викладача Каганець-Гаврилко Лесі Петрівни здобувачам вдалося приготувати: «Шоколадний брауні» з hand-made декором у стилі свята, що був не тільки смачним але й корисним, а також «Чізкейк» порційний в склянці та «Червоний оксамит» приготований у вигляді черепа.

 

“Trick or treat”

 

1

 

2

 

3

 

4

Практичні результати здобувачів вищої освіти

 

Інноваційний розвиток підприємства

Завдання 1

Завдання 2

Завдання 3

 

Участь Олександра ІГНАТА у II Міжнародному форумі «Безпечна, комфортна та спроможна територіальна громада»

16-18 жовтня 2024 року викладач Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ Ігнат ОЛЕКСАДР та здобувач третього (PhD) рівнів вищої освіти спеціальності «Публічне управління та адміністрування» кафедри державного управління і місцевого самоврядування НТУ «Дніпровська політехніка» взяв активну участь у II Міжнародному форумі «Безпечна, комфортна та спроможна територіальна громада».

 

Секція 9, співорганізатором якої був навчально-науковий інститут державного управління, була присвячена тематиці: «Інновації у місцевому самоврядуванні задля сталого розвитку громад та територій».

 

З доповідями виступили представники відомих наукових шкіл, практики публічноуправлінської дільності, здобувачі другого (магістерського) та третього (PhD) рівнів вищої освіти спеціальності «Публічне управління та адміністрування».

 

Загалом на секції було присутньо близько 50 осіб, з різних областей України, зокрема Закарпатської.

 

1

 

2

 

3

 

4