Участь кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу у ХIV Всеукраїнському круглому столі «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи»

10 червня 2021 року у КНТЕУ відбувся ХIV Всеукраїнський круглий стіл «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи».

У роботі круглого столу взяли участь завідувач кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, д-р екон. наук, професор Завідна Людмила Дмитрівна та начальник навчально-методичного відділу Тороній Лариса Іванівна.

З вітальним словом до гостей та учасників круглого столу звернулась Наталія Притульська, перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ, д-р тех. наук, професор. Спікери круглого столу: Володимир Кличановський, директор ТОВ «Інжинірингова Компанія «Нова Лайт» презентував свої погляди на моделювання посади менеджера проекту в сучасному бізнесі та поділився баченням керівників компаній щодо практичної підготовки менеджерів в українських університетах; Марина Джулай, операційний директор компанії UGEN (Ukrainian Generation), розкрила і презентувала особливості формування бренду роботодавця в умовах дистанційної роботи і акцентувала увагу на важливості використання різних каналів зв’язку та діджитал платформ, а також необхідності розвитку цифрових компетенцій при підготовці менеджерів; професор кафедри менеджменту КНТЕУ, д-р екон. наук Валентина Жуковська, презентувала результати спільних досліджень з Наталією Ракшою та Галиною П’ятницькою з питань трансформації ролі сучасного HR-менеджера, окресливши сьогоднішні реалії вимог до менеджерів різних компаній та визначивши стратегічні перспективи зміни вимог до менеджерів на ринку праці.

У роботі круглого столу також брали участь представники багатьох організацій, установ та навчальних закладів, зокрема: Інна Дмитренко (Міністерство економіки України); Наталія Кізенко (ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»); Ольга Онопрієнко (компанія IDS Borjomi Ukraine); Тетяна Рутьян (ТОВ «Епіцентр-К»); Катерина Заровна (АТ «Укргазвидобування»); Сергій Мінєєв (компанія SoftServe); Олена Папенкова (ТОВ «Галерея-Алекс»); Юлія Івахненко (Державне підприємство «Медичні закупівлі України»); Наталія Ракша (Key West University, США); Людмила Шимановська-Діанич (ВНЗ Укоопспілки Полтавський університет економіки і торгівлі); Світлана Ткачова, Любов Забродська та Ольга Ткаченко (Харківський державний університет харчування та торгівлі); Алла Бедюк та Майя Попова (Інститут вищої кваліфікації КНТЕУ); представники факультетів Київського національного торговельно-економічного університету: Галина П’ятницька, Ірина Миколайчук, Олена Матусова, Євдокія Галетій, Світлана Бортнік, Уляна Болехан, Олександра Мирославська, Максим Підлісний, Ольга Кроковна, Олександр Щербак, Олександр Міняйло; Світлана Король та ін.

Учасниками круглого столу було прийнято рішення щодо:

1. Необхідності розвитку нових напрямів співпраці між університетами та бізнес-організаціями з огляду на потребу передбачення виконання реальних практичних проектів при підготовці менеджерів у закладах вищої освіти;

2. Підвищення рівня технічного благополуччя та розвитку діджитал компетенцій менеджерів, у т.ч. шляхом пошуку нових можливостей для підвищення рівня цифровізації університетів, що здійснюють їх підготовку;

3. Розробки та реалізації заходів, що сприятимуть забезпеченню такого підвищення кваліфікації викладачів ЗВО, яке дозволятиме оновлювати практичні заняття зі студентами з урахуванням перманентності змін в управлінні компаніями.

 

1

 

1.1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

Чорнобиль – біль, який не можна забути

1

В Ужгородському торговельно-економічному інститут КНТЕУ в режимі онлайн проводився круглий стіл та години пам’яті, приурочені 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

 

26 квітня 1986 року, о 1 год 23 хв, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух – наймасштабніша трагедія для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Внаслідок вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

 

Дякуємо за подвиг пожежникам, військовим, медикам, усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які вступили в нерівний бій з жорстокою, невидимою зброєю, адже наслідки радіаційного випромінювання стали фатальними для багатьох із них.

 

Вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

 

 

Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…

 

Цей день такий ласкавий.

 

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

 

Це солов’їна опера, Ла Скала!

 

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

 

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

 

Тут ті бузки проламують тини.

 

Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

 

Але кленочки проросли крізь ґанки.

 

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

 

В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

 

Ліна Костенко. 2019

Грають студенти ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

28 квітня 2021 року в м. Берегово на базі Закарпатського угорського інституту їм. Ф. Ракоці команда УТЕІ КНТЕУ брала участь у обласних змаганнях з баскетболу 3х3 ( чоловіки,жінки) у залік обласної Універсіади серед ВНЗ ІІІ- ІV 3-4 р.а.

Наші студенти, незважаючи на перерву через карантинні обмеження, гідно показали свої спортивні здібності та завдяки їхньому викладачу, тренеру Чайковському А.В., досягли чудових спортивних результатів.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

Про відзначення Дня охорони праці в Ужгородському торговельно-економічному інституті КНТЕУ

28 квітня 2021 року відзначається Всесвітній день охорони праці. В Україні цей день затверджений указом Президента України від 18.08.2006 р. №685/2006 з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до масштабів проблем у сфері охорони праці та запобігання нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У 2021 р. цей день проходить під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР». В УТЕІ КНТЕУ відбувся «круглий стіл» за таким гаслом. У «круглому столі» взяли участь:

 

Гаврилко П.П. – директор УТЕІ КНТЕУ, к.е.н., професор, який повідомив, що відзначення Всесвітнього дня охорони праці бере початок з 1989 року, коли вперше американські та канадські робітники відзначили День пам’яті загиблих та постраждалих працівників на робочому місці. Сьогодні цей день відзначається з метою запобігання нещасних випадків та зниження ймовірності захворювань на робочому місці, зазначив, які заходи в інституті реалізовано для збереження життя і здоров’я працівників і студентів

 

Бедзир В.С. – заступник директора з адміністративно-господарської діяльності, який у своєму виступі зазначив, що національна культура охорони праці – це повага до прав на безпечні і здорові умови праці на всіх рівнях, і важливо, щоб влада, роботодавці і працівники активно приймали участь у створенні безпечного і нешкідливого для здоров’я виробничого середовища, чітко визначали права і обов’язки працівників.

 

Ковач М.Й. к.е.н, доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи окреслила ряд важливих питань у контексті того, яким чином просування культури охорони праці сприяє зниженню щорічної смертності на робочих місцях. До того ж пандемія COVID-19, що переросла у глобальні кризу, торкнулася усіх аспектів сфери праці, починаючи з ризиків передачі вірусу завершуючи ризиками, що стосуються охорони і безпеки праці, що виникають за результатами заходів протидії поширенню вірусу.

 

Підготували повідомлення  студенти інституту: студент Качмар Мартін, Любка Рената, які висвітили значимість охорона праці та соціального захисту, Ольшевська Юлія приділила увагу питанням законодавчої бази України з питань охорони праці та охорони навколишнього природного середовища, Петро Вероніка, Цмур Вікторія, Токльонок Олексій, Когутка Наталія  - щодо важливості дотримання прав людини у сфері охорони праці, профілактики запобігання захворювань та нещасних випадків охорони праці, кризовим явищам у зв’язку з поширенням COVID-19, а також проблемам управління ризиками.

 

op2

 

op1

 

Міжнародна науково-практична Internet- конференція «Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності»

konf 0421

 

22 квітня 2021 р. відбулася on-line Міжнародна  науково-практична Internet- конференція «Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності» (з використанням платформи Google Meet). УТЕІ КНТЕУ виступив співорганізатором конференції. 

 

Під час конференції представлені доповіді науково-педагогічних працівників та предствників підприємств, організацій та установ, що працюють в галузі економіки з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Індонезії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, України.

Мета конференції: обмін результатами наукових досліджень,  обговорення актуальних проблем формування і реалізації стратегій подальшого розвитку діяльності господарюючих суб’єктів в умовах сучасних глобальних викликів, а також розвиток міжнародних науково-дослідницьких відносин і укріплення міжнародного партнерства.

Модератором конференції був  Брітченко Ігор Геннадійович - д.е.н., проф., професор кафедри фінансів Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ, почесний професор Університету Фінансів і Страхування, відповідальний редактор наукового журналу «VUZF Review», Болгарія

 

Пленарне засідання конференції транслювалося в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vuzfbg/videos/781343079172204

 

Резолюцією конференції передбачено публікації результатів наукових досліджень:

  1. Безкоштовна пріоритетна публікація статті в болгарському науковому журналі Університету фінансів та страхування VUZF Review (http://papersvuzf.net/index.php/VUZF).
  2. Опублікування розділу в науковій монографії (ISBN Университету фінансів та страхування, Болгарія)  «Концепції, стратегії і механізми управління економічними системами в контексті сучасних світових викликів» з подальшим розміщенням монографії у наукометричних базах даних (https://drive.google.com/file/d/1bblHaDW3wzTxKc5Su3SzbKMZZ4PlPnV6/view?usp=sharing).
  3. Публікації, пов’язані з актуальними питаннями безпеки та політекономії будуть безкоштовно опубліковані в польському науковому журналі «Political Science and Security Studies Journal» (https://psssj.eu/index.php/ojsdata/index?fbclid=IwAR3Xs4CvtQ-nEjtPH9nFO5ZXROPBgw4l68Olc50tmAk5yn7QtXJevz5gFUU)
  4. Кращі наукові статті рекомендовані до опублікування в науковому журналі Болгарської академії наук “Економічні дослідження” (Індексується в SCOPUS та інших наукометричних базах) (http://www.bas.bg/portfolio/списание-икономически-изследвания/).

До уваги викладачів Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ

Шановні колеги!

ЗАПРОШУЄМО ВАС прийняти участь в

 

Міжнародній  науково-практичній Internet- конференції

«Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності»

22 квітня 2021 р.

 

Мета конференції: обмін результатами наукових досліджень,  обговорення актуальних проблем формування і реалізації стратегій подальшого розвитку діяльності господарюючих суб’єктів в умовах сучасних глобальних викликів, а також розвиток міжнародних науково-дослідницьких відносин і укріплення міжнародного партнерства

Форма участі: дистанційна on-line з використанням платформи Google Meet.

 

Участь у конференції безкоштовна!

 

Завантажити інформацію

Щодо опитування стосовно створення Національної електронної науково-інформаційної системи

Шановні викладачі та студенти!

 

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України запрошує магістрів, аспірантів, докторантів, молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників взяти участь в опитувані на тему «Впровадження електронних систем з управління науковою та науково-технічною інформацією» за посиланням https://dntb.gov.ua/info1

 

Вказане опитування надасть змогу врахувати необхідні потреби науковців та дослідників для створення Національної електронної науково-інформаційної системи, що дозволить об’єднати розрізнені дані, отримані з різних джерел, укладати наукові звіти, проводити оцінку ефективності наукової діяльності закладу, створювати профілі наукових установ та науковців, розвивати дослідницьку мережу.

 

З основними принципами розробки Національної електронної науково-інформаційної системи можна ознайомитися за посиланням: https://dntb.gov.ua/pp/uris

 

Просимо долучитися до вказаного опитування до 30 жовтня 2020 р.

 

 

Адміністрація УТЕІ КНТЕУ

 

Результати стажування науково-педагогічних працівників Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ

15 травня 2020 р. науково-педагогічні працівники УТЕІ КНТЕУ в рамках співпраці з провідними європейськими вищими навчальними закладами та за результатами закордонного стажування в «University of Finance, Business and Entrepreneurship» (Bulgaria, Sofia) прийняли участь у міжнародній науково-практичній INTERNET-конференції «Інноваційні стратегії та моделі економічних трансформацій в умовах євроінтеграційних викликів» (ONLINE), (Харків-Ужгород -Софія-Пшеворськ (Україна, Болгарія, Польща)).

 

1

 

Значимим підсумком стажування «Modern Teaching Methods and Innovative Technologies in Higher Education: European Experience and Global Trend» стала робота викладачів над колективною монографією «New trends in the economic systems management in the context of modernglobal challenges» з авторськими розділами, яка опублікована в країні Європейського Союзу.

 

2