Співчуття

Колектив Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ висловлює слова щирого співчуття завідувачці кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу Завідній Людмилі Дмитрівні з приводу непоправної втрати – смерті матері.

 

До втрати близької людини ніколи не можна бути готовим, адже з нею йде частинка нашої душі. Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль, коли зупиняється серце рідної людини, проте світлі спогади про неї завжди будуть сильнішими за смерть.

 

Поділяємо Ваше горе, сумуємо разом з Вами, підтримуємо Вас у годину скорботи. Світла пам’ять.

 

mecses

Участь кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу у ХIV Всеукраїнському круглому столі «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи»

10 червня 2021 року у КНТЕУ відбувся ХIV Всеукраїнський круглий стіл «Якість підготовки менеджерів: принципи, технології, перспективи».

У роботі круглого столу взяли участь завідувач кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, д-р екон. наук, професор Завідна Людмила Дмитрівна та начальник навчально-методичного відділу Тороній Лариса Іванівна.

З вітальним словом до гостей та учасників круглого столу звернулась Наталія Притульська, перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ, д-р тех. наук, професор. Спікери круглого столу: Володимир Кличановський, директор ТОВ «Інжинірингова Компанія «Нова Лайт» презентував свої погляди на моделювання посади менеджера проекту в сучасному бізнесі та поділився баченням керівників компаній щодо практичної підготовки менеджерів в українських університетах; Марина Джулай, операційний директор компанії UGEN (Ukrainian Generation), розкрила і презентувала особливості формування бренду роботодавця в умовах дистанційної роботи і акцентувала увагу на важливості використання різних каналів зв’язку та діджитал платформ, а також необхідності розвитку цифрових компетенцій при підготовці менеджерів; професор кафедри менеджменту КНТЕУ, д-р екон. наук Валентина Жуковська, презентувала результати спільних досліджень з Наталією Ракшою та Галиною П’ятницькою з питань трансформації ролі сучасного HR-менеджера, окресливши сьогоднішні реалії вимог до менеджерів різних компаній та визначивши стратегічні перспективи зміни вимог до менеджерів на ринку праці.

У роботі круглого столу також брали участь представники багатьох організацій, установ та навчальних закладів, зокрема: Інна Дмитренко (Міністерство економіки України); Наталія Кізенко (ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет»); Ольга Онопрієнко (компанія IDS Borjomi Ukraine); Тетяна Рутьян (ТОВ «Епіцентр-К»); Катерина Заровна (АТ «Укргазвидобування»); Сергій Мінєєв (компанія SoftServe); Олена Папенкова (ТОВ «Галерея-Алекс»); Юлія Івахненко (Державне підприємство «Медичні закупівлі України»); Наталія Ракша (Key West University, США); Людмила Шимановська-Діанич (ВНЗ Укоопспілки Полтавський університет економіки і торгівлі); Світлана Ткачова, Любов Забродська та Ольга Ткаченко (Харківський державний університет харчування та торгівлі); Алла Бедюк та Майя Попова (Інститут вищої кваліфікації КНТЕУ); представники факультетів Київського національного торговельно-економічного університету: Галина П’ятницька, Ірина Миколайчук, Олена Матусова, Євдокія Галетій, Світлана Бортнік, Уляна Болехан, Олександра Мирославська, Максим Підлісний, Ольга Кроковна, Олександр Щербак, Олександр Міняйло; Світлана Король та ін.

Учасниками круглого столу було прийнято рішення щодо:

1. Необхідності розвитку нових напрямів співпраці між університетами та бізнес-організаціями з огляду на потребу передбачення виконання реальних практичних проектів при підготовці менеджерів у закладах вищої освіти;

2. Підвищення рівня технічного благополуччя та розвитку діджитал компетенцій менеджерів, у т.ч. шляхом пошуку нових можливостей для підвищення рівня цифровізації університетів, що здійснюють їх підготовку;

3. Розробки та реалізації заходів, що сприятимуть забезпеченню такого підвищення кваліфікації викладачів ЗВО, яке дозволятиме оновлювати практичні заняття зі студентами з урахуванням перманентності змін в управлінні компаніями.

 

1

 

1.1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

Чорнобиль – біль, який не можна забути

1

В Ужгородському торговельно-економічному інститут КНТЕУ в режимі онлайн проводився круглий стіл та години пам’яті, приурочені 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

 

26 квітня 1986 року, о 1 год 23 хв, на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух – наймасштабніша трагедія для людства. Вибух, який зруйнував життя тисячам людей і утворив багатокілометрову зону відчуження, назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Внаслідок вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

 

Дякуємо за подвиг пожежникам, військовим, медикам, усім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які вступили в нерівний бій з жорстокою, невидимою зброєю, адже наслідки радіаційного випромінювання стали фатальними для багатьох із них.

 

Вічна пам`ять героям, що віддали своє життя у боротьбі з цією техногенною катастрофою!

 

 

Цей дощ – як душ … Цей дощ – як душ…

 

Цей день такий ласкавий.

 

Сади цвітуть. В березах бродить сік.

 

Це солов’їна опера, Ла Скала!

 

Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.

 

Тут по дворах стоїть бузкова повінь.

 

Тут ті бузки проламують тини.

 

Тут щука йде, немов підводний човен, і прилітають гуси щовесни.

 

Але кленочки проросли крізь ґанки.

 

Жив–був народ над Прип’яттю – і зник.

 

В Рудому лісі виросли поганки, і ходить Смерть, єдиний тут грибник…

 

Ліна Костенко. 2019

Грають студенти ВНЗ ІІІ-ІV р.а.

28 квітня 2021 року в м. Берегово на базі Закарпатського угорського інституту їм. Ф. Ракоці команда УТЕІ КНТЕУ брала участь у обласних змаганнях з баскетболу 3х3 ( чоловіки,жінки) у залік обласної Універсіади серед ВНЗ ІІІ- ІV 3-4 р.а.

Наші студенти, незважаючи на перерву через карантинні обмеження, гідно показали свої спортивні здібності та завдяки їхньому викладачу, тренеру Чайковському А.В., досягли чудових спортивних результатів.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

Про відзначення Дня охорони праці в Ужгородському торговельно-економічному інституті КНТЕУ

28 квітня 2021 року відзначається Всесвітній день охорони праці. В Україні цей день затверджений указом Президента України від 18.08.2006 р. №685/2006 з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до масштабів проблем у сфері охорони праці та запобігання нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. У 2021 р. цей день проходить під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР». В УТЕІ КНТЕУ відбувся «круглий стіл» за таким гаслом. У «круглому столі» взяли участь:

 

Гаврилко П.П. – директор УТЕІ КНТЕУ, к.е.н., професор, який повідомив, що відзначення Всесвітнього дня охорони праці бере початок з 1989 року, коли вперше американські та канадські робітники відзначили День пам’яті загиблих та постраждалих працівників на робочому місці. Сьогодні цей день відзначається з метою запобігання нещасних випадків та зниження ймовірності захворювань на робочому місці, зазначив, які заходи в інституті реалізовано для збереження життя і здоров’я працівників і студентів

 

Бедзир В.С. – заступник директора з адміністративно-господарської діяльності, який у своєму виступі зазначив, що національна культура охорони праці – це повага до прав на безпечні і здорові умови праці на всіх рівнях, і важливо, щоб влада, роботодавці і працівники активно приймали участь у створенні безпечного і нешкідливого для здоров’я виробничого середовища, чітко визначали права і обов’язки працівників.

 

Ковач М.Й. к.е.н, доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи окреслила ряд важливих питань у контексті того, яким чином просування культури охорони праці сприяє зниженню щорічної смертності на робочих місцях. До того ж пандемія COVID-19, що переросла у глобальні кризу, торкнулася усіх аспектів сфери праці, починаючи з ризиків передачі вірусу завершуючи ризиками, що стосуються охорони і безпеки праці, що виникають за результатами заходів протидії поширенню вірусу.

 

Підготували повідомлення  студенти інституту: студент Качмар Мартін, Любка Рената, які висвітили значимість охорона праці та соціального захисту, Ольшевська Юлія приділила увагу питанням законодавчої бази України з питань охорони праці та охорони навколишнього природного середовища, Петро Вероніка, Цмур Вікторія, Токльонок Олексій, Когутка Наталія  - щодо важливості дотримання прав людини у сфері охорони праці, профілактики запобігання захворювань та нещасних випадків охорони праці, кризовим явищам у зв’язку з поширенням COVID-19, а також проблемам управління ризиками.

 

op2

 

op1

 

Міжнародна науково-практична Internet- конференція «Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності»

konf 0421

 

22 квітня 2021 р. відбулася on-line Міжнародна  науково-практична Internet- конференція «Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності» (з використанням платформи Google Meet). УТЕІ КНТЕУ виступив співорганізатором конференції. 

 

Під час конференції представлені доповіді науково-педагогічних працівників та предствників підприємств, організацій та установ, що працюють в галузі економіки з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Індонезії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, України.

Мета конференції: обмін результатами наукових досліджень,  обговорення актуальних проблем формування і реалізації стратегій подальшого розвитку діяльності господарюючих суб’єктів в умовах сучасних глобальних викликів, а також розвиток міжнародних науково-дослідницьких відносин і укріплення міжнародного партнерства.

Модератором конференції був  Брітченко Ігор Геннадійович - д.е.н., проф., професор кафедри фінансів Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ, почесний професор Університету Фінансів і Страхування, відповідальний редактор наукового журналу «VUZF Review», Болгарія

 

Пленарне засідання конференції транслювалося в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vuzfbg/videos/781343079172204

 

Резолюцією конференції передбачено публікації результатів наукових досліджень:

  1. Безкоштовна пріоритетна публікація статті в болгарському науковому журналі Університету фінансів та страхування VUZF Review (http://papersvuzf.net/index.php/VUZF).
  2. Опублікування розділу в науковій монографії (ISBN Университету фінансів та страхування, Болгарія)  «Концепції, стратегії і механізми управління економічними системами в контексті сучасних світових викликів» з подальшим розміщенням монографії у наукометричних базах даних (https://drive.google.com/file/d/1bblHaDW3wzTxKc5Su3SzbKMZZ4PlPnV6/view?usp=sharing).
  3. Публікації, пов’язані з актуальними питаннями безпеки та політекономії будуть безкоштовно опубліковані в польському науковому журналі «Political Science and Security Studies Journal» (https://psssj.eu/index.php/ojsdata/index?fbclid=IwAR3Xs4CvtQ-nEjtPH9nFO5ZXROPBgw4l68Olc50tmAk5yn7QtXJevz5gFUU)
  4. Кращі наукові статті рекомендовані до опублікування в науковому журналі Болгарської академії наук “Економічні дослідження” (Індексується в SCOPUS та інших наукометричних базах) (http://www.bas.bg/portfolio/списание-икономически-изследвания/).

До уваги викладачів Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ

Шановні колеги!

ЗАПРОШУЄМО ВАС прийняти участь в

 

Міжнародній  науково-практичній Internet- конференції

«Стратегічні імперативи розвитку господарюючих суб’єктів в умовах турбулентності»

22 квітня 2021 р.

 

Мета конференції: обмін результатами наукових досліджень,  обговорення актуальних проблем формування і реалізації стратегій подальшого розвитку діяльності господарюючих суб’єктів в умовах сучасних глобальних викликів, а також розвиток міжнародних науково-дослідницьких відносин і укріплення міжнародного партнерства

Форма участі: дистанційна on-line з використанням платформи Google Meet.

 

Участь у конференції безкоштовна!

 

Завантажити інформацію

Щодо опитування стосовно створення Національної електронної науково-інформаційної системи

Шановні викладачі та студенти!

 

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-технічною бібліотекою України запрошує магістрів, аспірантів, докторантів, молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників взяти участь в опитувані на тему «Впровадження електронних систем з управління науковою та науково-технічною інформацією» за посиланням https://dntb.gov.ua/info1

 

Вказане опитування надасть змогу врахувати необхідні потреби науковців та дослідників для створення Національної електронної науково-інформаційної системи, що дозволить об’єднати розрізнені дані, отримані з різних джерел, укладати наукові звіти, проводити оцінку ефективності наукової діяльності закладу, створювати профілі наукових установ та науковців, розвивати дослідницьку мережу.

 

З основними принципами розробки Національної електронної науково-інформаційної системи можна ознайомитися за посиланням: https://dntb.gov.ua/pp/uris

 

Просимо долучитися до вказаного опитування до 30 жовтня 2020 р.

 

 

Адміністрація УТЕІ КНТЕУ