Гостьова лекція від практика

1 березня 2024 р. головний спеціаліст відділу опрацювання документації Управління з питань виплат Пенсійного фонду України в Закарпатській області Тетяна ЩЕРБАНИЧ провела гостьову лекцію на тему: «Несплачений внесок сьогодні – втрачена пенсія в майбутньому» для здобувачів вищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування, 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок та науково-педагогічних працівників кафедри фінансів, обліку та оподаткування .

 

Метою лекції було ознайомлення майбутніх застрахованих осіб із переліком послуг, які надаються фахівцями сервісних центрів Пенсійного фонду України, проінформувала про умови призначення різних видів пенсій.

 

Детально зупинились на питанні,  про важливість працювати легально, адже страховий стаж зараховується для обчислення пенсій лише в разі офіційного працевлаштування.

 

 

 

1

 

2

 

Лекція відбулася в творчій атмосфері. Викладачі кафедри, долучились до дискусії: д.е.н. професор Радміла ПІДЛИПНА відмітила, що вже понад два десятки років тривають дискусії про те, що нашій державі необхідно запровадити накопичувальну пенсійну систему, яка повинна забезпечити громадян гідними пенсійними виплатами; к.е.н. професор Петро ГАВРИЛКО зазначив, що працездатного населення стає менше, кількість пенсіонерів збільшується. Війна зробила ситуацію критичною.

 

Особливу зацікавленість студентів викликала можливість сплати добровільних внесків, у тому числі і на користь третіх осіб, яку реалізовано як в законодавчій, так і в практичній площині.

 

 

3

 

4

 

 

Наприкінці зустрічі учасники зазначили, що вона була надзвичайно корисною та цікавою.