Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Корисна інформація

 Що таке резюме?

 

Резюме – це основний документ людини, що шукає роботу. У резюме коротко, на одній сторінці, представляються особисті дані кандидата на посаду й історія його кар'єри. Резюме звичайно складається з наступних пунктів: ціль, утвір, досвід роботи, особисті дані, особисті якості. Залежно від вакансії, на яку претендує кандидат, у резюме вказуються спеціальні навички, необхідні саме для цієї роботи. Якщо підсумувати, то резюме – це своєрідний портрет кандидата, міні-співбесіда з ним. Звичайне надання кандидатом резюме потенційному роботодавцеві є першим кроком при пошуку роботи.

 

Підказки до написання резюме

 

Загальні положення
- Слова "резюме" на початку сторінки не пишеться.
- Описуйте в резюме лише позитивні якості.
- Пишіть тільки ту інформацію, яку ви можете повністю підтвердити.
- Резюме не повинно бути дуже великим (1 сторінка формату А4).
- Зробіть його максимально привабливим, легким для читання.
- Не допускайте орфографічних, граматичних помилок.
- Усуньте будь-які абревіатури чи спеціальні терміни.
- Перевірте своє резюме перед його використанням.

 

Структура резюме

 

     •  Прізвище, ім'я, по батькові.
     •  Основні особисті дані (адреса, телефон, дата і місце народження, сімейний стан).
     •  Мета пошуку роботи. З формування мети повинно бути ясно, яку роботу ви можете і бажаєте виконувати.
     •  Освіта. Для випускників і студентів рекомендується приділити цій рубриці більше уваги, оскільки якщо і є досвід роботи, то він незначний.
     •  Досвід роботи. Додається у зворотньому хронологічному порядку із зазначенням дат, місць роботи, посад, основних функцій і досягнень.
     •  Додаткова інформація. Слід включити відомості про рівень володіння іноземними мовами, про навички роботи на персональному комп'ютері (бажано із зазначенням програмних засобів, що застосовуються), повідомлення, за необхідності, про наявність прав водія. Можна перелічити все, що підвищує вашу цінність в очах роботодавця.
    • Резюме може також містити: відомості про громадську діяльність, військову службу, про готовність до відряджень та роботи з ненормованим робочим днем.
     •  Коротка характеристика особистих якостей (вимогливий до себе та інших, енергійний, хороший організатор і т.д.)
     •  Хобі та інтереси. Література, розгадування кросвордів, також подобається плавання та прогулянки на свіжому повітрі ( як приклад).
     •  Дата складання резюме. Завдяки цьому документ має чіткість і конкретність.
Інформація, яка надається в резюме, повинна, бути об'єктивною. Відбирати її слід, виходячи з мети професійного резюме. При складанні резюме потрібно правильно розставити акценти.