День української писемності та мови

1

27 жовтня усе світове українство відзначало День української писемності та мови – нашої рідної, унікальної, квітучої, незалежної, переможної, мови вільних, сміливих та незламних.

Традиційно до цього свята в Ужгородському торговельно-економічному інституті відбулися заходи, серед яких – Всеукраїнський радіодиктант національної єдності–2023. Головна мета проєкту – не перевірка грамотності, а єднання довкола української мови – найціннішого надбання та основи духовного багатства народу. До написання радіодиктанту долучилися керівництво інституту, викладачі та студенти. Авторкою радіодиктанту2023 стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Назва тексту – «Дороги України».

 

2

 

3

Також, у рамка святкування Дня української писемності та мови, в інституті стартував перший етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Конкурс покликаний сприяти утвердженню державного статусу української мови, піднесенню її престижу серед молоді та вихованню поваги до культури і традицій українського народу. Участь у конкурсі взяли усі бажаючі студенти Ужгородського торговельно-економічного інституту.  

4

Змагання з баскетболу

26 жовтня 2023 року були проведені внутрішні змагання між командами ВСП УТЕФК ДТЕУ та УТЕІ ДТЕУ з баскетболу серед юнаків та дівчат, для визначення найкращих гравців у збірні команди для участі в обласній універсіаді. Серед студентів УТЕІ ДТЕУ в збірну потрапили наступні спортсмени: Данило Владислав І курс ГРМ, Грабовчак Андрій І курс ГРМ, Тирпак Крістіан І курс ГРМ, Неборак Тарас ІІІ курс ГРМ, Воробець Вікторія І курс ХТ, Кочиш Меланія ІІІ курс ХТ, Кот Марія ІV курс ОРТ, Махоткіна Софія І курс ОО. Побажаємо їм, тільки, перемоги!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

Екскурсія до Велмарту

Велика кількість клієнтів щодня відвідує магазини Retail Group в Україні та Молдові (33 гіпермаркети та супермаркети «Велмарт», 9 супермаркетів «Велика кишеня», 17 магазинів «біля дому» під брендом «ВКЕ», 2 розподільчі центри, 7 ТРЦ – в Україні; 4 супермаркети «Велмарт», 7 - «Green Hills» в Молдові). Починаючи з відкриття першого супермаркету «Велика кишеня» у м.Києві мережа пройшла великий шлях розвитку, ребрендінгу, технічного та технологічного вдосконалення.

 

20 жовтня студенти Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ відвідали супермаркет «Велмарт», який є одним з найбільш популярних місць для здійснення закупів в місті Ужгород. 

 

Керуючий супермаркету Сергій Станіславович Фень та HR-менеджер Сергій Олександрович Філіпцов познайомили студентів з підприємством «зсередини», можливостями працевлаштування та перспективами кар’єрного зростання. Завідувач м’ясного виробництва Оксана Василівна Хаван поділилася власним досвідом роботи в підприємстві на різних посадах від касира до завідувача виробництвом.  

 

Студенти мали можливість на власні очі побачити загальну організацію торговельного та технологічного процесу, виробництво в хлібобулочному та м’ясному цехах. Головний технолог хлібобулочного виробництва, до речі, за сумісництвом викладач і аспірант ДТЕУ, Віта Дмитрівна Ланська показала та пояснила процеси, що проходять при «народженні» хліба та булочних виробів, наголосила на необхідності формування знань пов’язаних з особливостями сировини, її хімічного складу та властивостями. Абсолютна прозорість виробництва у м’ясному відділі та відкритість у спілкуванні з його керівником Оксаною Василівною Хаван забезпечила впевненість у безпечності такої продукції.

 

Жваве обговорення та купу позитивних емоцій у студентів викликала дегустація власної продукції «Велмарт», в тому числі зовсім нових асортиментних позицій. 

 

Щиро вдячні керівництву супермаркету «Велмарт» за теплий прийом, щирість у спілкуванні та надіємося на подальшу співпрацю!

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

Участь в Обласній універсіаді з легкоатлетичного кросу

17.10.23 року збірна команда Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ приймала участь в Обласній універсіаді з легкоатлетичного кросу, в результаті якого зайняла, з різницею в один бал від третього призового місця, загальнокомандне четверте місце.

 

Кращі результати студентів нашого інституту:

Любка Василь-четверте місце серед юнаків.

Кочіш Меланія- п’яте місце серед дівчат.

 

Склад команди:

Любка Василь (ІІ ОРТ),

Кошка Михайло ( І ОРТ),

Воробець Вікторія ( ІХТ),

Кочіш Меланія ( ІІІ ХТ).

 

Команду підготував викладач фізичного виховання Чайковський А. В.

 

1

 

2

Фестиваль «Дари Карпат» бренди України

14 жовтня на базі Ужгородського торговельно-економічного інституту було проведено  ФЕСТИВАЛЬ «ДАРИ КАРПАТ» БРЕНДИ УКРАЇНИ,  який вперше проходив у нашому мальовничому Закарпатті.

 

 

Організаторами виступили: ГО “Інститут Доброї їжі”, Ужгородський торговельно-економічний інститут ДТЕУ та  Ужгородський національний університет.

 

Метою фестивалю є відновлення історичної та традиційної співпраці людини із природою, пізнання забутих методів та технологій використання цілющих надр Карпат, розроблення сучасних альтернативних підходів у використанні природних ресурсів, зберігаючи її екосистеми та не порушуючи ландшафти. 

 

Карпати… Це гордість, краса української природи, яка надихає. Розмаїття локацій створює ідеальні умови для життя та здорового харчування.

 

Фестиваль –  новий підхід до відновлення давнього розуміння природи та використання її дарів у поєднанні із сучасними підходами.

 

Учасниками фестивалю – встановлено новий рекорд, який засвідчений Національним реєстром рекордів України – найбільша кількість рослинних харчових продуктів на одній локації: 311 страв та напоїв на основі рослинних продуктів.

 

Варто зазначити, що саме студентами Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ під керівництвом завідувачки кафедри технології і організації ресторанного господарства Ганни Сабадош, за допомогою колективу кафедри презентовано унікальні 54 страви. Це є результатом науково-практичної підготовки ОПП 181 «Харчові технології». Основний фокус освітньої програми та спеціалізації – набуття теоретичних знань, оволодіння методиками та технологіями, застосування яких спрямовано на вирішення професійних завдань діяльності суб’єктів ресторанного бізнесу.

 

Фестиваль супроводжувався виступами студентів академії культури і мистецтв.

 

У рамках Фестивалю проходив збір коштів на підтримку Збройних сил України. Дякуємо їм за те, що маємо можливість працювати на розвиток нашої країни.

 

Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам, меценатам та Національному реєстру рекордів України.

 

До нових зустрічей!!!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

 

Змагання з настільного тенісу

4 жовтня 2023 року були проведенні змагання з настільного тенісу серед юнаків та дівчат між командами УТЕІ і ВСП УТЕФК ДЕТЕУ.

 

1

 

2

День здоров’я

3 жовтня 2023 року викладачі та студенти Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ провели виїзний захід – День здоров’я.

Основною метою проведення заходу є згуртування студентської родини  в дружню команду, розкриття спортивних і  творчих здібностей.

Програма Заходу передбачала різні кулінарні конкурси та спортивні змагання.

Проведений Захід подарував   нам незабутні вражання та змотивував на нові досягнення.

Дякуємо керівництву УТЕІ ДТЕУ та студентам за їхню наполегливість і згуртованість та бажаємо гармонії у житті, успіхів у навчанні, сміятися та здійснювати свої мрії, пережити безліч незабутніх вражень від студентського життя!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

оцінювання якості харчових продуктів

Після тривалої тиші в лабораторії кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі знову весело - повертаємося до оцінювання якості харчових продуктів. У порядку денному – зерноборошняні товари. Якщо з вагою та маркуванням круп, борошна і макаронних виробів все ок (відповідно до нормативних документів), то вміст доброякісного ядра в гречаній крупі не потішив. Провели органолептичні дослідження, встановили кількість та якість клейковини в борошні різних виробників і зробили певні висновки. Вчимося і працюємо далі!

 

1

 

2

 

3