Оголошення

Шановні здобувачі освіти!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Науково-практичної конференції: «Економіка та інновації: взаємодія, виклики, перспективи», яка відбудеться 20 березня 2025 року о 10:00 год.

Детальніше »

Адреса оргкомітету:

м. Ужгород, Православна набережна, 21-А, каб. А-212.

Контактний телефон:

099-343-74-22

Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЕКОНОМІКА ТА ІННОВАЦІЇ: ВЗАЄМОДІЯ, ВИКЛИКИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

20 березня 2025 року в Ужгородському торговельно-економічному інституті ДТЕУ успішно відбулася науково-практична конференція «Економіка та інновації: взаємодія, виклики, перспективи», яка зібрала понад 45 учасників з різних закладів вищої освіти України.

 

Відповідно до програми конференції відбулися тематичні панельні дискусії  за  напрямами:

  • «Облік і оподаткування: контрольно-аналітичний аспект».
  • «Фінансова стабільність та макроекономічні тенденції».
  • «Соціально-економічні виклики розвитку менеджменту та підприємництва».
  • «Інноваційні технології харчових продуктів».
  • «Природні ресурси Закарпаття».

 

Мета конференції – надання студентам та аспірантам різних вузів України  можливості поспілкуватися на науковому рівні, обмінятися ідеями і обговорити наукові проблеми  та узагальнити актуальні перспективи розвитку сучасної економіки, здійснення досліджень політичних, соціально економічних та інноваційних трендів.

 

Захід став платформою для обговорення актуальних тем, розширення наукових поглядів, нових ідей та  встановлення нових  контактів.

 

Сподіваємося, що плідна робота конференції і перебування в Ужгородському торговельно-економічному інституті її учасників залишать тільки позитивні враження і дадуть поштовх до подальших наукових досліджень.

 

За результатами конференції буде видано електронний науковий збірник тез доповідей.

 

Дякуємо всім учасникам за активну участь! Чекаємо на вас на наступних заходах!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

До 86 річниці проголошення незалежності Карпатської України

Проголошення незалежності Карпатської України в ніч з 14 на 15 березня 1939 року на засіданні Сойму в Хусті – це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії. Доленосна, вікопам’ятна подія для всього українського народу стала результатом багаторічної діяльності українських патріотичних сил та перетворила Закарпаття з периферії в епіцентр українського визвольного руху і державотворення.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього,
хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани»

М. Рильський

 

До 86 річниці проголошення незалежності Карпатської України

 

Проголошення незалежності Карпатської України в ніч з 14 на 15 березня 1939 року на засіданні Сойму в Хусті – це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії. 

 

Доленосна, вікопам’ятна подія для всього українського народу стала результатом багаторічної діяльності українських патріотичних сил та перетворила Закарпаття з периферії в епіцентр українського визвольного руху і державотворення. Навіть короткотривале існування Карпатської України стало символом національних прагнень українців жити у вільній, незалежній, соборній Україні.

 

І через 86 років з болем у серці відновлюємо у пам’яті події березневих днів 1939 року, вшановуємо героїзм січовиків, які ціною власного життя відстоювали право на незалежність рідної країни, так само, як сьогодні це роблять доблесні воїни Збройних сил України. 

 

Карпатська Україна – символ боротьби українців за власну державність.

 

Сьогодні наша країна знову бореться за свободу. Боротьба триває і перемога буде за нами!

 

Світла пам’ять карпатським січовикам! 

Світла пам’ять героям, які полягли у боях за незалежність! 

Доземний уклін всім, хто продовжує боротьбу! 

 

  1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

175 річниця дня народження Томаша Масарика

Першокурсники кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі відвідали розгорнуту книжкову виставку, присвячену 175-ій річниці від дня народження Томаша Гаріга Масарика (1850-1937), яка відбулася 07.03.2025 року в науковій бібліотеці ДВНЗ «УжНУ».

 

Т.Г. Масарик – чеський філософ, державний та політичний діяч перший президент Чехословаччини.  Він відстоював ідею єдності «чесько-словацької нації». 1918 року підписав Декларацію незалежності чехословацького народу тимчасового уряду Чехословаччини і став президентом новоствореної Чехословацької республіки (з 1918-1935 роки), а також  підтримував діяльність українських емігрантських груп у Празі та інших містах. Мав значну популярність серед українців.

 

У місті Ужгороді є погруддя Масарика, на його честь названо вулицю, сквер та ясен. Також, вулиці Т.Г. Масарика є в м. Мукачево, м. Тячів та м. Хуст.

 

21 грудня 2019р. відкрита міні-скульптура Т.Г. Масарику біля ЗОШ № 3 міста Ужгород. Школа була збудована саме за його сприяння, та була сотою, ювілейною школою Закарпаття.

 

Дякуємо за запрошення заступнику директора бібліотеки ДВНЗ «УжНУ»  Вікторії ВОРОБЕЦЬ!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

Підписання Меморандуму про співпрацю

Укладено Меморандум про спільну діяльність між Ужгородським торговельно-економічним інститутом та Головним управлінням Держпродспоживслужби в Закарпатській області.

 

Цей документ був підписаний директором Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ професором ГАВРИЛКОМ Петром Петровичем та начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області ДЗЮБОЮ Віталієм Петровичем.

 

Підписання Меморандуму передбачає партнерство у ряді заходів. Зокрема, у сферах безпечності харчових продуктів, технології харчових виробництв та захисту прав споживачів шляхом спільного використання наявного потенціалу.

 

Окрім цього Віталій ДЗЮБА розповів про діяльність управління, основні завдання, координацію діяльності, інновації та перспективи розвитку. А також зосередив увагу здобувачів освіти на можливості проходження практичної підготовки для отримання практичних навичок, щоб бути конкуретоспроможними на ринку праці.

 

Підписаний меморандум сприятиме співробітництву між Сторонами  у координації заходів у розвитку обміном досвіду та залучення молодих та мотивованих фахівців, які можуть стати потенційними працівниками у майбутньому.

 

1

 

2

 

3

 

4

Лекція-практикум: «Бісквіти та крем-чіз»

27 лютого 2025 р. на базі лабораторії технології виробництва продукції Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ відбулася лекція-практикум для здобувачів спеціальності «Харчові технології» на тему: «Бісквіти та крем-чіз», яку провела кондитер-технолог ТОВ «Полонинський хліб» Леся ПРОЦЮК.

 

Метою заняття було ознайомити здобувачів освіти з технологією приготування бісквітного тіста та крему-чіз, вивчити їхні властивості, застосування у кондитерському мистецтві, а також закріпити отримані знання на практиці.

 

У ході лекції здобувачі освіти ознайомилися з такими ключовими аспектами:

1. Бісквітне тісто:

- Види бісквітного тіста (класичне, шоколадне, масляне, медове тощо).

- Основні інгредієнти: яйця, цукор, борошно, розпушувач (за необхідності).

- Технологія приготування: метод збивання яєць, важливість температурного режиму, способи випікання.

- Основні помилки та методи їх уникнення (осідання бісквіту, сухість, нерівномірне пропікання).

2. Крем-чіз:

- Основні компоненти: вершковий сир (крем-сир), вершкове масло, цукрова пудра.

- Варіації крему-чіз: на вершках, на маслі, з додаванням шоколаду, карамелі, ягідного пюре.

- Технологія приготування: правила змішування інгредієнтів для отримання стабільної текстури.

- Використання крему-чіз у кондитерських виробах (прошарки тортів, вирівнювання, декор).

 

Під час заняття здобувачі отримали практичні навички:

- Приготували бісквітне тісто, дотримуючись правил збивання та випікання.

- Випекли бісквіт, проаналізували його текстуру, пружність і рівномірність пропікання.

- Підготували крем-чіз, дотримуючись технологічних вимог для досягнення стабільної консистенції.

- Виконали складання та оздоблення торта, застосовуючи набуті знання.

 

Отже, учасники лекції-практикуму здобули знання про правильну технологію приготування бісквіту та крему-чіз, навчились уникати поширених помилок та застосовувати отримані навички для створення якісних кондитерських виробів. Такі заняття є дуже цікавими і пізнавальними для здобувачів освіти, оскільки вони мотивують їх до практичного застосування і допомагають при вивченні таких дисциплін: «Технології виробництва кулінарної продукції» та «Технології кондитерських борошняних виробів».

 

Зустріч організувала Леся КАГАНЕЦЬ-ГАВРИЛКО.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ – РОДИНА ДТЕУ «В ЄДНОСТІ СИЛА»

«Соборна мати Україна – одна для всіх, як оберіг.
Вона найкраща і єдина, і в нас, і в серці, й у віршах»

 

Ректор Анатолій МАЗАРАКІ урочисто привітав та зібрав усю Родину Державного торговельно-економічного університету для відзначення Дня Соборності України.

 

Від Карпат до Донецька – Україна Єдина! День Соборності України є для нашого народу символом національної єдності. Саме Закарпаття у важкий для нас час відкрила свої домівки та прийняла сотні тисяч вимушених переселенців.

 

Соборність України залишається одним із найважливіших напрямків наукових досліджень, адже вона є ключовим елементом у формуванні стратегії розвитку держави та збереження її територіальної цілісності.

 

У злагоді – до нових висот, спільних проєктів та наукових досліджень під мирним небом України!

 

1

 

2

Alma Mater – 25!

Ужгородський торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету відзначив 25-річчя від дня заснування закладу. Про історію Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ та його становлення розповіли директор Петро ГАВРИЛКО, який відкрив захід і заступник директора з науково-педагогічної роботи Наталія ВАСИЛИХА, яка звернулася з вітальним словом до здобувачів вищої освіти.

 

За 25 років інститут пройшов чималий шлях від навчального центру до Ужгородського торговельно-економічного інституту, відкрив не одну спеціальність та випустив у життя тисячі студентів, які стали успішними керівниками, державними службовцями, комерсантами, науковцями. Чверть століття – це не просто цифра, це ціла епоха наполегливої праці, наукових відкриттів, творчих здобутків та формування майбутнього нашої країни.

 

Під час урочистої лунали вітання:

  • від ректора Анатолія МАЗАРАКІ який побажав швидкої перемоги, а інституту – творчих злетів та нових звершень;
  • Спілки економістів України – креативних рішень, зацікавлених здобувачів вищої освіти…

 

Подяку присутнім висловили міський голова міста Ужгорода Богдан АНДРІЇВ та депутат обласної ради Володимир ЧУБІРКО. За вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки колектив  інституту нагороджено грамотами міської ради, обласної ради, департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА, грамотами Державного торговельно-економічного університету та Міністерства освіти і науки України.

 

Вітання для інституцької родини також лунали від директора  ВСП «Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» Сергія ВОЛОЩУКА, директора «Ужгородське вище комерційне училище ДТЕУ» Лідії ГОНДОРЧИН,  д.е.н. проф. Наталії ВНУКОВОЇ, випускників інституту: Василя РОЖКА, Дениса МАНА, який стан на захист УКРАЇНИ та вступив до лав ЗСУ (вітання в режимі онлайн) та студентів: Олександра САМСОНОВА, Володимира НЕСТЕРЕНКО, Юліани КРІЧФАЛУШІЙ.

 

Дирекція інституту дякує викладачам за їхній професіоналізм і натхнення, студентам – за прагнення до знань, а всьому колективу – за відданість своїй справі. Разом ви створили унікальну спільноту, яка продовжує рухатися вперед, втілюючи нові ідеї та мрії.

 

Адміністрація інституту дякує захисникам України за можливість працювати та усім, хто долучився до відзначення 25 річчя Alma Mater!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

Привітання з Новим роком

Шановні студенти, колеги!

 

Прийміть найщиріші вітання з Різдвом Христовим та Новим роком!

 

Рік, що залишився позаду, був для нас викликом, але водночас часом нових досягнень, відкриттів та успіхів. І все це стало можливим завдяки вашій наполегливості, творчості й силі духу.

 

Бажаю вам у новому році яскравих ідей, наснаги для навчання та впевненості у своїх силах. Нехай ваші серця завжди будуть наповнені добром, а у ваших домівках панують затишок, мир і любов. Нехай удача супроводжує вас у всіх починаннях, а всі ваші мрії та амбітні плани стануть реальністю!

 

Дякую вам за спільну роботу, за вашу активність та прагнення до розвитку. Разом ми здатні на більше!

 

З повагою і найкращими побажаннями,

Директор

Петро ГАВРИЛКО

 

1