Україна
м. Ужгород, Православна набережна, 21-А
вул. Коритнянська, 4
Телефон: (0312) 65-82-45
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Україна
м. Ужгород, Православна набережна, 21-А
вул. Коритнянська, 4
Телефон: (0312) 65-82-45
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Неформальна освіта – це можливості для саморозвитку, самореалізації; для здобуття нових знань і практичного досвіду; для пошуку мотивації та натхнення.
У рамках міжнародного підвищення кваліфікації (вебінару) на тему: «НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА У ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ ТА МАГІСТРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ» заступник директора з науково-педагогічної роботи, к.е.н., доц. кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі Наталія ВАСИЛИХА успішно пройшла навчальне навантаження міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару), яке становить 1,5 кредити ЄКТС (45 години): з них лекційних – 12 год., практичних - 20 год., самостійна робота - 13 годин.
Особливістю таких стажувань є фокус на неформальну освіту: інтеграція сучасних технологій у навчальний процес, екологічна освіта.
Результатом навчання – є сертифікат.
Дякую організаторам міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) за надану можливість пройти стажування у сфері неформальної освіти та здобути нові навички, підходи та інструменти для ефективної організації освітнього процесу в УТЕІ ДТЕУ.
Практична підготовка здобувачів вищої освіти є обов'язковою складовою освітнього процесу, планомірною і цілеспрямованою діяльністю щодо набуття практичних навичок з обраної освітньої програми на різних етапах навчання.
Метою практичної підготовки є закріплення і розвиток знань, умінь і навичок, набутих здобувачами під час навчання, та формування компетентностей майбутнього фахівця.
У рамках ефективної організації практичної підготовки за ініціативи адміністрації УТЕІ ДТЕУ та компанії «Нова Пошта» проведено онлайн-зустріч щодо налагодження співпраці з проходження практичної підготовки здобувачами освіти інституту. Адже «Нова Пошта» – це лідер ринку експрес-доставки в Україні, легкість доставки для життя та бізнесу.
У процесі зустрічі обговорено основні умови співпраці, інструктажі з охорони праці, основні процеси проходження практичної підготовки тощо.
Такий формат співпраці бізнесу та закладу вищої освіти є корисним для обох сторін.
28 жовтня 2024 року, традиційно, у рамка святкування Дня української писемності та мови в Ужгородському торговельно-економічному інституті ДТЕУ відбувся І етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Його мета – підвищення загальної мовної культури, піднесення престижу української мови, виховання поваги до культури й традицій українського народу, виявлення творчо обдарованої студентської молоді. На належному рівні, під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі Іванни ШОЛІ, була проведена організаційна робота, розроблені завдання для конкурсу, забезпечена секретність їхнього змісту до моменту оприлюднення. Позитивним є те, що з кожним роком кількість бажаючих взяти участь у конкурсі та випробувати власні знання зростає. Серед конкурсантів – здобувачі вищої освіти різних спеціальностей.
Члени журі підвели підсумки конкурсу, здійснили аналіз виконання завдань та визначили переможців. З вітальним словом до учасників звернулася заступниця директора з науково-педагогічної роботи Наталія ВАСИЛИХА. Переможців нагородили дипломами, учасників – почесними грамотами.
Переможцями І етапу ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали:
Дякуємо всім учасникам конкурсу! Щиро вітаємо переможців! Бажаємо нових творчих здобутків та перемог!
7 листопада 2024 року в рамках проєкту «Прозорі університети» заступник директора з науково-педагогічної роботи Наталія ВАСИЛИХА прийняла участь в презентаційному заході проєкту «Прозорі університети» за участю Офісу доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).
Мета заходу: ознайомлення з діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції та обговорення ролі закладу вищої освіти в процесі формування нульової толерантності серед учасників освітнього процесу.
Логіка даного проєкту – прозорість, відкритість та формування у студентів розуміння доброчесності, надихаючи їх на те, щоб бути відповідальними і змінювати країну. НАЗК пропонує запровадити університетську дисципліну «Антикорупція і доброчесність», яка виходить за рамки підручників і дає студентам розуміння ролі доброчесності в суспільстві.
Враховуючи, що вища освіта – освіта, яка не лише надає знання, але й формує особистість, тому Перевагами даного курсу є:
Враховуючи важливість культури доброчесності Ужгородський торговельно-економічний інститут ДТЕУ запропонує студентам дану дисципліна, як вибіркову освітню компоненту, що забезпечить відповідну якість освітнього процесу.
В жовтні 2024 року відбулося засідання студентського наукового гуртка «English Speaking Club» і проведено круглий стіл іноземною (англійською) мовою на тему: «Необхідність вивчення англійської мови для подальшого кар’єрного зросту».
Учасниками круглого столу були здобувачі освіти всіх спеціальностей УТЕІ ДТЕУ, члени наукового гуртка та запрошені гості.
На початку засідання керівник наукового гуртка Мирослава БАБИНЕЦЬ к.пед.н., доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування представила учасникам круглого столу запрошеного гостя та наголосила на актуальності вивчення англійської мови в сучасному світі.
Запрошений гість Артур Бурлака, представник іноземної компанії, менеджер з продажу, змотивув учасників круглого столу до поглибленого вивчення англійської мови, своїм власним прикладом та поділився багатим професійним досвідом роботи за кордоном, а саме у Великобританії. Наголосив, що володіння англійською мовою відкриває можливості до кращої роботи і відповідно більшого заробітку.
Учасники круглого столу задавали запитання гостю, були активними в дискусійних темах. Наприкінці зустрічі мали змогу поділитися своїми враженнями про своїми етапи вивчення та використання англійської мови в школі, в подорожах та роботі.
Зустріч була змістовна та корисна для здобувачів освіти інституту.
Радіодиктант національної єдності – 2024 писали в Ужгородському торговельно-економічному інституті ДТЕУ разом зі здобувачами та викладачами усіх кафедр та спеціальностей.
Цього року авторкою чудового тексту для Всеукраїнського радіодиктанту стала відома українська письменниця Оксана Забужко й присвятила його сторіччю Українського Радіо. Назва диктанту – «Магія голосу». Текст читав поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
Мета радіодиктанту – не перевіряти грамотність учасників, а об'єднати якомога більше людей навколо України в усьому світі.
Цей захід став символом не лише єднання навколо української мови. Він символізує важливість збереження та розвитку мови, демонструє нашу культурну єдність у непрості часи. Це можливість показати свою повагу до рідної мови та підтримати її поширення.
«…попри всі зміни технологій, от уже сто років Україна звучить на цій планеті власним голосом. І нашого голосу більше нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити».
У рамках співпраці між Ужгородським торговельно-економічним інститутом ДТЕУ та ВСП «Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» проведено круглий стіл на тему: «Твоє майбутнє залежить від ТЕБЕ». Досягнення програмних результатів навчання через зв'язок: освіта-наука-бізнес.
Учасниками круглого столу були: здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники Ужгородського торговельно-економічного інституту – Наталія ВАСИЛИХА, Олександр ІГНАТ та ВСП «УТЕФК» – Світлана ГОЛУБКА, Ганна ДЕНЧИЛЯ-САКАЛЬ, Степан НОСА, Леся РИБАКОВА, а також запрошені гості та роботодавці: ФОП Неля СТАРОСТА та ФОП Олександр ІГНАТ.
Мета заходу полягала у тому, щоб простежити основні тенденції щодо інформованості про освітні програми вступу, мотивацію вступників та здобувачів освіти, подальшу сфокусованість їх на навчання.
Із вступним словом-вітанням звернулися до присутніх заступник директора з науково-педагогічної роботи УТЕІ ДТЕУ Наталія ВАСИЛИХА та завідувач відділення обліку та фінансів ВСП «УТЕФК ДТЕУ» Світлана ГОЛУБКА.
Під час роботи круглого столу були висвітлені питання: мотивація здобувачів освіти до навчання, практичну підготовку, які дають можливість здобути компетентності, потрібні для подальшої професійної діяльності.
Запрошені роботодавці/стейкхолдери поділилися своїм досвідом. Зокрема, Неля СТАРОСТА (заступниця директора по розвитку Консалтингової компанії FORBECT) наголосила, як завдяки наполегливості, вмінню застосовувати свої знання та маленькими кроками іти до мрії, які стають реальністю за умови віри в себе та креативного підходу до роботи.
Цікавим виявився виступ ФОП Олександра ІГНАТА, який наводив реальні приклади із своєї практичної діяльності в напрямку підприємництва, як починати з малого і досягнути великих успіхів. Це допомагає здобувачам освіти бачити, як теорія, приклади з життя можуть застосовуватися на практиці.
Особливо жваві обговорення викликали виступи здобувачів освіти. Дякуємо організаторам заходу (Світлані ГОЛУБЦІ), стейкхолдерам за приємну атмосферу, цінні поради, конструктивний діалог та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю для розвитку науки обох закладів вищої освіти!
2 жовтня 2024 року відбулася зустріч з Міністерством освіти та науки України з нагоди відкриття Національної комунікаційної платформи ОСС, на якій були присутні представники ОСС зі всієї України, зокрема голова Ради студентського самоврядування УТЕІ ДТЕУ Самсонов Олександр.