Оголошення

Шановні здобувачі освіти!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Науково-практичної конференції: «Економіка та інновації: взаємодія, виклики, перспективи», яка відбудеться 20 березня 2025 року о 10:00 год.

Детальніше »

Адреса оргкомітету:

м. Ужгород, Православна набережна, 21-А, каб. А-212.

Контактний телефон:

099-343-74-22

Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Науково-практичний захід на тему: «Питання академічної доброчесності: реалії та виклики сьогодення»

Недостатньо тільки отримати знання;
їх треба застосувати. Недостатньо тільки бажати;
треба діяти

Йоганн Вольфганг фон Гете

 

 

Науково-практичний захід на тему: 

«Питання академічної доброчесності: реалії та виклики сьогодення»

 

 

У рамках співпраці між Ужгородським торговельно-економічним інститутом ДТЕУ та ВСП «Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» 7 березня 2025 року проведено  науково-практичний захід на тему: «Питання академічної доброчесності: реалії та виклики сьогодення». Досягнення принципів академічної доброчесності через зв'язок між усіма учасниками освітнього процесу: викладач – здобувач освіти – адміністрація – наукова спільнота – стейкхолдери/роботодавці.

 

Формат проведення заходу: змішаний (офлайн - онлайн).

 

Учасниками заходу були: здобувачі освіти, науково-педагогічні працівники Ужгородського торговельно-економічного інституту  та ВСП «Ужгородського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ».

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

Мета заходу: усвідомлення розуміння власної відповідальності та пошук підходів, що сприятимуть забезпеченню академічної доброчесності в процесі навчання та провадження наукових досліджень для забезпечення якості освіти.

 

Особливу увагу було приділено питанням: політики академічної доброчесності у освітньому і науковому процесі; етики наукових досліджень; виклики та перспективи штучного інтелекту в контексті академічної доброчесності.

 

7

 

Цікавою для учасників виявилася доповідь спікера заходу, яку презентувала доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України Наталія ВНУКОВА. Зокрема, фокус уваги було направлено на культуру чесного викладання та навчання, нормативні документи з питань академічної доброчесності, принципи та цінності академічної доброчесності, підвищення обізнаності учасників освітнього процесу із принципами академічної доброчесності в умовах впровадження технологій штучного інтелекту, а також розгляд  прикладів щодо виявлення плагіату в роботах науковців, сфері мистецтва тощо.

 

Здобувачі освіти мали змогу задавати питання та отримати фахові відповіді щодо програм перевірки на плагіат, штучного інтелекту.

 

8

 

Але найважливіше те, що про академічну доброчесність важливо не просто говорити, а й учитися жити доброчесно на практиці та виховувати в собі сміливість відстоювати своє право на справедливе доброчесне освітнє середовище https://eo.gov.ua/akademichna-dobrochesnist-zalezhyt-vid-usikh-uchasnykiv-osvitnoho-protsesu/2021/04/30/.

 

P.S. Питання дотримання академічної доброчесності є важливою складовою інституційної культури УТЕІ ДТЕУ.

 

Наталія ВАСИЛИХА
заступник директора з
науково-педагогічної роботи