Корисні посилання

 

gov hotl ua

 

Кафедра фінансів, обліку та оподаткування

Онлайн тренінг «Upgrade your NMT Toolkit: Підготовка до іспиту на рівні PRO»

10 та 16 липня 2024 року, к.пед.н., доцент кафедри фінансів, обліку та оподаткування,  викладач англійської мови Мирослава БАБИНЕЦЬ прийняла участь в онлайн тренінгу Upgrade your NMT Toolkit: Підготовка до іспиту на рівні PRO. Онлайн-тренінг складався з двох частин:

Частина 1 «Reading» охоплювала підготовку до завдань з читання.

Спікер: Вікторія Колесник, методистка видавництва MM Publications

Частина 2 «Use of English» охоплювала підготовку до лексико-граматичних завдань.

Спікер: Яна Свердлюк, методистка-консультантка видавництва «Лінгвіст».

 

На тренінгу були розглянуті лексичні та граматичні теми з англійської мови, затверджені Міністерством освіти і науки України, на рівні володіння іноземною (англійською) мовою B1 та B2, виділено типи читання: оглядовий та пошуковий, які використовуються для виконання завдань: заповнення пропусків в тексті чи встановлення відповідності, завдання формату multiple choice, запропоновано інтерактивні платформи для підготовки та матеріали іноземних видань.

 

На завершення тренінгу були видані сертифікати учасникам.

 

1

Ознайомлення здобувачів вищої освіти з ОПП «Державні фінанси» та ОПП «Облік і оподаткування»

2 вересня 2024 року для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок та 071 Облік і оподаткування проведена ознайомча лекція.

 

Гарант ОПП «Державні фінанси» Катерина ІНДУС та гарант ОПП «Облік та оподаткування» Марія ЛАЛАКУЛИЧ ознайомили здобувачів вищої освіти з блоками освітніх компонентів, їх особливостями, спрямованістю на формування інтегральної, загальних і спеціальних компетентностей; обов’язковими і вибірковими дисциплінами, порядком їх вивчення та вибору, загальними заходами контролю, вимогами до якості знань.

 

Завідувач кафедри Радміла ПІДЛИПНА, зауважила, що такі щорічні зустрічі сприяють розумінню мети освітньо-професійних програм, ефективному навчальному процесу, де поєднуються підходи теоретичної, практичної та компетентної підготовки високопрофесійних фахівців. 

 

Після виступів зі здобувачами було проведено бесіду щодо їх прав, обов’язків і відповідальності.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

Круглий стіл на тему «Основні тенденції формування та реалізації фінансової та облікової політики країни в умовах війни та повоєнного відродження економіки»

6 червня 2024 року кафедрою фінансів, обліку та оподаткування разом з цикловою комісією фінансово-облікових дисциплін ВСП «Ужгородський торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ» проведено круглий стіл на тему «Основні тенденції формування та реалізації фінансової та облікової політики країни в умовах війни та повоєнного відродження економіки».

 

Захід розпочала Валерія СМОЧКО, голова циклової комісії ВСП «УТЕФК ДТЕУ», яка зазначила актуальність тематики круглого столу та побажала успіхів студентам у наукових дослідженнях.

 

Радміла ПІДЛИПНА, завідувачка кафедри фінансів, обліку і оподаткування УТЕІ ДТЕУ, зазначила, що спілкування фахівців-практиків зі студентами на актуальні проблеми сьогодення є важливим аспектом освітнього процесу.

 

З цікавими доповідями виступили колишні випускники, а сьогодні провідні спеціалісти, які мають багаторічний досвід з проблематики дослідження:

  • Віталія МАТЬОВКА – заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з юридичних осіб Головного управління Державної податкової служби  у Закарпатській області (тема доповіді «Податкові послаблення як ефективний інструмент для стимулювання економіки та сприяння її відновлення»);
  • Христина ВЕЛЬГОШ - бухгалтер, співзасновник бухгалтерської компанії «Облік» (тема доповіді «Зміни облікової політики в умовах війни»);
  • Василь ГАНГУР - оцінювач, волонтер, спеціаліст ведення обліку неприбуткових установ (тема доповіді « Післявоєнна економічна реконструкція: стратегічні зміни у фінансовій та обліковій політиці для відновлення інфраструктури, відновлення довіри інвесторів та стимулювання економічного зростання»).

 

З доповідями виступили також студенти:

  • спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок: Станіслав ДОБОШ – «Бюджетна політика соціально-економічного розвитку регіону» та Максим КАН – «Місцевий бюджет, його значення і роль у соціально-економічному розвитку території»;
  • спеціальності 071 Облік і оподаткування: Софія МАХОТКІНА – «Тренди бухгалтерського аутсорсингу 2023 крізь призму війни в Україні».

 

1

 

2

 

3

 

Наприкінці зустрічі заступник директора з навчальної роботи ВСП «УТЕФ ДТЕУ»  Оксана РАТІ подякувала запрошеним гостям за традиційну співпрацю в процесі підготовки фахівців спеціальностей «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», відзначили значущість засідання і висловили сподівання на подальшу взаємодію на освітянській ниві.

 

4

 

 

5

 

6

 

Щиро вдячні кожному доповідачеві та кожному учаснику,

за цікаві доповіді, запитання та дискусії!

Планування відпустки для активного викладача «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів»

Науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, обліку та оподаткування  успішно закінчити курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів», через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus та навчилися  застосовувати теоретичні знання на практиці у викладанні та науковому керівництві.

 

Програма підвищення кваліфікації передбачала опрацювання таких тем:

1. Концепція академічної доброчесності у вищій освіті.
2. Методика викладання: сприяння академічній доброчесності.
3. Дизайн освітніх програм та курсів з фокусом на академічну доброчесність.
4. Основи академічного письма та доброчесності.
5. Дизайн системи оцінювання для підвищення академічної доброчесності.
6. Наукове керівництво та розвиток культури академічної доброчесності.

 

За результатами проходження навчання науково-педагогічні працівники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та новий досвід з питань імплементації академічної доброчесності в освітній процес Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ.

 

1

 

2

 

3

 

4

Науковий семінар «Науково-методичні аспекти викладання фахових дисциплін»

23 травня 2024 року науковці кафедри фінансів, обліку та оподаткування д.е.н. професор, завідувач кафедри Радміла ПІДЛИПНА та к.е.н. доцент Валерія СМОЧКО разом з кафедрою фінансів, обліку та оподаткування Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ під керівництвом д.е.н. професором Аллою ЧОРНОВОЛ провели міжвузівський науковий семінар «Науково- методичні аспекти викладання фахових дисциплін»

 

Захід відбувся в Чернівецькому торговельно-економічному інституті ДТЕУ.

Учасники наукового семінару обговорили методику викладання дисциплін в умовах сучасної освітньої парадигми. 

Також присутні розглянули питання підвищення ефективності персоналізованого навчання та особливості використання штучного інтелекту в навчальному процесі.

 

Висловлюємо щиру подяку за співпрацю, а також за можливість брати участь у наукових заходах такого високого рівня колегам з ЧТЕІ ДТЕУ!

 

1

 

2

 

3